وضعیت تجارت الکترونیک در ایران

وضعیت تجارت الکترونیک در ایرانوضعیت تجارت الکترونیک در ایران|1771718|yuc|تجارت الکترونیک , دانلود مقاله تجارت الکترونیک , تاریخچه تجارت الکترونیک , انواع تجارت الکترونیکی , مزایای تجارت الکترونیک, معایب تجارت الکت
بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع وضعیت تجارت الکترونیک در ایرانقابل مشاهده می باشد

عنوان:

قالب بندی: WORD

تعداد صفحه: 14

این تحقیق در مورد تجارت الکترونیک بوده و به بیان تاریخچه ، کاربرد ومزایای آن در ایران می پردازد. این تحقیق به دانشجویان رشته های کامپیوتر ، فناوری اطلاعات و دیگر رشته های مرتبط پیشنهاد می گردد.

مقدمه

بهره ‏مندی از اطلاعات اینترنتی تحول عظیمی را در ابعاد مختلف زندگی انسان ایجاد کرده است. به گونه‏ای که خود سیستم اینترنتی در هر لحظه از زمان پیشرفت‏های جدیدی می‏کند و اخبار این پیشرفت‏ها به‏ وسیله رسانه‏ های گروهی حتی خود اینترنت به اطلاع جوامع بشری رسانیده می‏شود که شاید انسان در هزاره سوم بتواند از این روش جدید دنیای بهتری را برای خود ایجاد کند.

از زمانی که بشر به زندگی گروهی فکر کرد اساس ارتباط و بنیان آن را رفع نیازهای یکدیگر تعریف کرد، یکی از روش‏های رفع نیازها تجارت نام گرفت. افرادی با توجه استعدادهایشان وظیفه یافتند تا علم تجارت را به‏صورت بازرگانی در کل کره خاکی گسترش دهند و با تلاش و کوشش تجربه‏هایی را که در سفرها و مبادله‏های تجاری می‏آموزند به آیندگان انتقال دهند به‏گونه‏ای که بشریت برای انتقال آن علوم آکادمیکی را تعریف و در دانشگاه‏ها و مراکز علمی به آموزش آن پرداخت که تحول شگفت انگیز و علوم مربوط به تجارت مدیون زمانی است که علم بانکداری یا اختراع الکتریسیته به وسیله ادیسون هرچند به دیدگاه انسان دوستانه انجام گرفت، اما نتیجه آن تبدیل جریان الکتریسیته به زر و پول و در پی آن اختراع تلفن بوسیله گراهام بل و کمک به ارتباط سریع و اختراع کامپیوتر آنچنان در هم تنیده شده‏اند که یک لحظه دنیای امروزی بدون هر کدام از موارد یاد شده غیر قابل تحمل می‏شود.

ترکیب علم – سرمایه – فکر نیروی انسانی انقلابی را در عصر صنعت و تجارت به‏وجود آورد که امروزه به‏نام اینترنت معروف است. با ورود اینترنت به مباحث بازرگانی و مطرح شدن بحث تجارت الکترونیکی محققان، دانشگاهیان و متخصصان مختلف بیشتر از هر زمان دیگر به قلم فرسایی پرداختند و چنان بحث اینترنت گسترش یافت که مردم تصور کردند که انقلابی بزرگتر از انقلاب‏های دیگر به‏وقوع پیوسته که به‏درستی نیز این چنین بود.

تجارت الکترونیکی بعنوان برآیند دو انقلاب فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات و جهانی شدن و بعنوان یکی از مظاهر کاربرد فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات در اقتصاد و بازرگانی مطرح بوده و مزایای فراوان آن شامل حذف محدودیت‌های زمانی و مکانی در تجارت، کاهش هزینه‌های مبادلاتی، دسترسی تولیدکنندگان و فروشندگان به مشتریان زیاد، دسترسی مصرف کنندگان به تأمین کنندگان کالا و خدمات در سطح وسیع و... موجب توجه به این پدیده شده است.

کشورمان با توجه به شاخص‌های مختلف از جمله آمادگی الکترونیکی و توسعه ناکافی زیرساخت‌های فنی و ارتباطی و مخابراتی در سطح کشور و وجود شکاف دیجیتالی، عدم آگاهی مردم نسبت به مزایای فراوان تجارت الکترونیکی، فقدان قوانین و مقررات مورد نیاز و یا اشکال در قوانین و مقررات موجود و ... در بکارگیری این فن‌آوری با مشکلاتی مواجه است.

فهرست مطالب

مقدمه
تاریخچه تجارت الکترونیک
ضرورت تجارت الکترونیک
منافع حاصل از تجارت الکترونیکی
1) مدیریت بهتر اطلاعات
2) ادغام بهتر عرضه کنندگان
3) مشارکت بهتر کانال‏های توزیع
4) هزینه پایین تر تبادلات
5) درک بهتر بازارها
6) گسترش پوشش جغرافیایی
موانع و چالش‏هاي تجارت الكترونيك درايران
راهكارهای لازم براي توسعه تجارت الكترونيك در كشور
نتیجه گیریمطالب دیگر:
📒چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق هویت فرهنگی و شبکه های اجتماعی📒چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق هویت و اختلال هویت جنسی📒چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق اضطراب اجتماعی📒چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق پیشینه رضایت از زندگی زناشویی📒چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق ابعاد سلامت، مدل های موجود در سلامت و عوامل موثر بر آن📒چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق رضایت شغلی و سلامت📒چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق سبک زندگی مادر در دوران بارداری📒چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق سبک های عشق ورزی📒چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق سبک های هویت📒چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق سطوح انگیزه یادگیری بالینی📒مقاله با موضوع ازدواج📒پیشینه پژوهش سلامت عمومی و تعارض متقابل کار- خانواده📒پیشینه پژوهش سیستم های مغزی رفتاری📒پیشینه پژوهش شخصیت📒پیشینه پژوهش مدیریت📒پاورپوینت فناوری (فصل هفتم کتاب تئوری سازمان، ساختار و طرح سازمانی نوشته رابینز ترجمه الوانی و دانایی فرد- ویرایش جدید)📒پژوهش طراحی سایت رستوران با Asp.net📒ادبیات و پیشینه تحقیق هوش عاطفی📒ادبیات و پیشینه تحقیق هوش معنوی📒ادبیات و پیشینه تحقیق درباره مهارتهای رتباطی📒دانلود نقشه ساختمان مسکونی 6طبقه بتنی و 1طبقه فلزی با جزئیات📒آشنایی با مراحل و فرمت تست پکیج در پایپینگ📒دانلود نقشه ساختمان مسکونی 1 طبقه با بهار خواب با سازه فلزی📒چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق ویژگی های شخصیت📒چارچوب مبانی نظری و فصل دوم تحقیق هوش معنوی